Ізмаїл просить керівництво країни вивчити питання будівництва ж / д гілки «Березино-Бессарабяска»

 

В Ізмаїлі в понеділок, 12 березня, членами виконкому підтримано Звернення до Президента України Петру Порошенко, прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману і губернатору Одеської області Максиму Степанову, що стосується будівництва залізничної гілки «Березино (Україна) — Бессарабяска (Молдова)».

Поштовхом до появи даного звернення став лист від профспілки ДП «Ізмаїльський торговельний порт», в якому висловлено занепокоєння тим, що даний об’єкт суттєво зменшить обсяг вантажоперевалки в нашому порту. — Питання дуже серйозне. Довжина української частини ж / д ділянки залізничного полотна Березино (Україна) — Бессарабяска (Молдова) становить 14 км, молдавської — 2 км, — зазначив міський голова Ізмаїла Андрій Абрамченко.

— Шляхи від станції Березино (Тарутинський район) до станції Бессарабяска (Молдова) повністю демонтували в 1997 році. Мабуть, цей демонтаж був першочерговим і дуже важливим для незалежної держави, щоб не «поховати» порти Придунав’я — Ізмаїл та Рені.

Як стало відомо, для відновлення повноцінного руху по залізничній ділянці «Бессарабяска-Березино» на українській території буде потрібно будівництво колії довжиною в 20 км, а також провести капітальний ремонт на ділянці Арциз-Березине загальною протяжністю в 36,5 км. Вартість робіт по відновленню залізничного руху між Україною і Республікою Молдова на українській ділянці, за попередніми розрахунками, складе 27 млн євро.

Необхідні кошти можуть бути надані Європейським банком реконструкції та розвитку.

— Логістичним центром Нижнього Дунаю сьогодні є Ізмаїл, і якщо буде побудована гілка між Березино і Бессарабяска, то центр переміщається в Галац, — додав Андрій Абрамченко.

— Що при цьому відбудеться з портом Ізмаїл та Рені? З цим і пов’язана заклопотаність профспілки. І ми теж підтримуємо цю заклопотаність. Якщо в результаті вантажоперевалка зменшиться, постраждає Українське Дунайське пароплавство, порт, зменшиться кількість робочих місць, впаде заробітна плата. Я розумію, що наше звернення комусь не сподобається, але наслідки будівництва цієї ділянки неприємні. Ми звертаємося, щоб був проведений детальний аналіз цього питання на рівні Кабінету Міністрів України.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *