Ізмаїл просить керівництво країни вивчити питання будівництва ж / д гілки «Березино-Бессарабяска»

 

В Ізмаїлі в понеділок, 12 березня, членами виконкому підтримано Звернення до Президента України Петру Порошенко, прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману і губернатору Одеської області Максиму Степанову, що стосується будівництва залізничної гілки «Березино (Україна) — Бессарабяска (Молдова)».

Поштовхом до появи даного звернення став лист від профспілки ДП «Ізмаїльський торговельний порт», в якому висловлено занепокоєння тим, що даний об’єкт суттєво зменшить обсяг вантажоперевалки в нашому порту. — Питання дуже серйозне. Довжина української частини ж / д ділянки залізничного полотна Березино (Україна) — Бессарабяска (Молдова) становить 14 км, молдавської — 2 км, — зазначив міський голова Ізмаїла Андрій Абрамченко.

— Шляхи від станції Березино (Тарутинський район) до станції Бессарабяска (Молдова) повністю демонтували в 1997 році. Мабуть, цей демонтаж був першочерговим і дуже важливим для незалежної держави, щоб не «поховати» порти Придунав’я — Ізмаїл та Рені.

Як стало відомо, для відновлення повноцінного руху по залізничній ділянці «Бессарабяска-Березино» на українській території буде потрібно будівництво колії довжиною в 20 км, а також провести капітальний ремонт на ділянці Арциз-Березине загальною протяжністю в 36,5 км. Вартість робіт по відновленню залізничного руху між Україною і Республікою Молдова на українській ділянці, за попередніми розрахунками, складе 27 млн євро.

Необхідні кошти можуть бути надані Європейським банком реконструкції та розвитку.

— Логістичним центром Нижнього Дунаю сьогодні є Ізмаїл, і якщо буде побудована гілка між Березино і Бессарабяска, то центр переміщається в Галац, — додав Андрій Абрамченко.

— Що при цьому відбудеться з портом Ізмаїл та Рені? З цим і пов’язана заклопотаність профспілки. І ми теж підтримуємо цю заклопотаність. Якщо в результаті вантажоперевалка зменшиться, постраждає Українське Дунайське пароплавство, порт, зменшиться кількість робочих місць, впаде заробітна плата. Я розумію, що наше звернення комусь не сподобається, але наслідки будівництва цієї ділянки неприємні. Ми звертаємося, щоб був проведений детальний аналіз цього питання на рівні Кабінету Міністрів України.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.