Багата талантами бессарабська земля. ВИДЕО

Измаил с высоты

Днями в Ізмаїльській картинній галереї відкрилася третя персональна виставка графіки, живопису та прикладного мистецтва відомого художника Михайла Пейкова «Край, що Бессарабією зветься».

У трьох великих залах розмістилися понад 200 робіт, виконаних в різних техніках: олівець, кисть, сепія, літографія, соус, акварель, туш і різьблення по дереву.  Над цими творами майстер працював все життя.

Безліч його робіт зберігається в приватних колекціях в Україні, Росії, а також в країнах Європи і Близького Сходу.

До кожного твору автор підходить зі своїм почерком, в залежності від епохи і героїв твору, з неймовірною точністю передає емоційний стан різних людей.  Вибираючи потрібний ракурс, поворот голови, підняття брів, міміку і жест, художник показує справжню сутність людини.

Михайло Петрович черпає натхнення в землі своїх предків, яка дає стимул для реалізації творчих планів.  З 1997 року є постійним учасником виставок художників болгар України в Києві, Одесі, Ізмаїлі.

Серед представлених робіт можна виділити кілька окремих тем.  Це — пейзажі Придунав’я, портрет, духовна тема, книжкова ілюстрація та етнографічна серія.  Вони об’єднують в собі досягнення національної школи живопису і досвід майстрів класичного реалізму.

З відкриттям виставки Михайла Петровича привітали колеги: заслужені художники України Олександр Кара, Іван Шишман, син художника — журналіст Валерій Пейков.

Приїхали на виставку друзі і родичі з його малої батьківщини — села Каракурт Болградського району.  Сам художник розповідав про своє дитинство, початок творчого шляху, становленні світогляду.

Як добре, що такі люди живуть в нашій українській Бессарабії і своїм прикладом надихають земляків до творчості.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *