День памяти жертв голодомора в Измаиле. ВИДЕО

День памяти жертв голодомора в Измаиле. ВИДЕО

24 листопада на площі біля Ізмаїльського Палацу культури ім.  Т.Г. Шевченко зібралися десятки ізмаїльчан, щоб підтримати загальнонаціональну акцію «Запали свічку», приурочену до Дня пам’яті жертв голодомору.

Минуло 85 років з часу тих трагічних подій, коли Україна втратила мільйони своїх синів і дочок.  Хвилиною мовчання присутні вшанували їх пам’ять.

Потім городян запросили на вечір-реквієм «Пам’ять серця», підготовлений колективом Палацу культури і Дитячої школи мистецтв.

Ведуча заходу Олена Попеску розповіла про трагічні сторінки історії нашого народу — голодних 1921-1923, 1932-1933 і 1946-1947 роках.

Моторошні картини людських страждань постали перед глядачами з екрану.

Юні актори дитячого музичного театру мініатюр «Чародії» Дитячої школи мистецтв ім.  С.А. Малаховського представили страшну сцену смерті дітей від голоду і горя їх матерів.

Музичні і поетичні композиції про лихоліття виконали Олена Онищенко, Аліна Сухарева, Валерія Дорошенко, Уляна Стрепетова і Валерія Мазурина.

Ізмаільчане з болем слухали про горе, яке спіткало і наше місто.  Тільки в 1946-1947 рр. в Ізмаїлі від голоду померло 562 людини.

Пам’ять про важке випробування українського народу треба зберегти і зробити все можливе, щоб подібне ніколи не повторилося.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *