«Андріївські вечорниці» в музеї Придунав’я. ФОТО

12 грудня, напередодні дня пам’яті Апостола Андрія Первозванного, в Ізмаїльському історико-краєзнавчому музеї зібрали гостей на Андріївські вечорниці — одне з найулюбленіших свят наших предків.

До зали, прикрашений вишитими рушниками, покривалами, національними костюмами — імпровізованої української хати — запросили учнів Ізмаїльського військово-морського ліцею з їх керівницею Наталією Стогніенко.

Про народні традиції та обряди, пов’язані з цим днем, розповіла науковий співробітник музею Марина Вдовиченко.

Артисти народного театру «Софокл» — також співробітники музею — підготували для гостей цілу виставу з піснями, народними обрядами і ворожіннями.

Як правило, посиденьки проводилися в будинку шанованої в селі жінки, яка повинна була наглядати за молодими людьми (завідуюча відділом природи Анжела Діденко).

Дівчата в яскравих нарядах (наукові співробітниці музею Олеся Омельчук, Марина Вдовиченко, Олена Гарвалінская) вишивали весільні рушники і сорочки, плели ляльок-мотанок та віночки. І, звичайно ж, ворожили. Головне питання, яке найбільше цікавило дівчат, хто буде їх судженим.

Наостанок всіх пригостили Калитою — круглим святковим коржем, який пекли спеціально до цього дня, прикрашали маком і горіхами — символами благополуччя і щедро мастили медом — символом сонця.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *