Ізмаїл відсвяткував свій 427-й день народження. Вiдео

диорама Измаил

Рано вранці, 23 вересня, в Свято-Покровському кафедральному соборі, відслужили подячний молебень за процвітання Ізмаїла і здоров’я його мешканців.  Помолитися про примноження любові між народами, що живуть в Ізмаїлі, прийшло керівництво міста, директорський і депутатський корпус.

Службу правив єпископ Болградський, настоятель Свято-Костянтино-Єленинського чоловічого монастиря архімандрит Сергій, у співслужінні з настоятелем Свято-Покровського собору Симеоном та духовенством собору.

Продовжилося святкування біля пам’ятника Олександру Суворову, де в почесній варті стояли учні ЗОШ № 1 ім.  О. В.  Суворова.  Тут відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника великому полководцеві.

У Шкільному сквері, біля пам’ятника засновнику Ізмаїла Сергію Тучкову, пройшов загальноміський мітинг.

До присутніх зі словами вітання звернувся міський голова Ізмаїла Андрій Абрамченко.

Городян також привітав народний депутат України Олександр Урбанський.

Міський голова вручив нагрудні знаки Президента України «За участь в антитерористичної операції» майору запасу Олександру Гажійскому, капітану запасу Михайлу Корнілову, головному старшині запасу Дмитру Озмітель і старшині запасу Фірузу Бабаєву.

Народний ансамбль танцю Палацу дітей та юнацтва «Радуга» виконав святкову хореографічну композицію.

На завершення урочистого мітингу було покладено квіти до пам’ятника засновнику міста.

Після цього, за традицією, відчинила свої двері для гостей Ізмаїльська картинна галерея.  Тут відкрилася регіональна виставка художників Придунав’я «Буджацька палітра».

Також в рамках святкових заходів офіційні делегації з Румунії, Молдови і Придністровської молдавської республіки запросили оглянути впорядковану набережну в районі Діорами.

Після обіду на алеї Дружби народів в п’ятий раз пройшов етнічний фестиваль «Бессарабська тантелла».  «Тантелла» — це елемент декору рукоділля, що обрамляє вишиті рушники і скатертини, Так і наше Придунав’ї прикрашають понад 100 національностей, які проживають тут.

Почесними гостями фестивалю стали міський голова Ізмаїла Андрій Абрамченко, народний депутат України Олександр Урбанський, голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський, а також гості з Румунії, Молдови і Придністровської молдавської республіки.

На алеї із символічною назвою дружно розташувалися етнічні подвір’я Ізмаїльського товариства «Просвіта», вірменського Благодійного Фонду «Еребуні», Польського дому «Куяви», німецького культурного товариства «Німецький будинок» , болгарського національного суспільства Св. Софії, грецької громади «Еллада», а також Ізмаїльського гуманітарного університету. На сцені до пізнього вечора йшов концерт колективів міста та району під назвою «Ізмаїл — це Україна».

Головним частуванням фестивалю, за традицією, стала справжня бессарабская юшка.  Вихованці Ізмаїльського вищого професійного училища та Ізмаїльського центру профтехосвіти варили її тоннами на польових кухнях і безкоштовно пригощали всіх бажаючих.

Подарунком ізмаільчанам став виступ популярної української рок-групи «Друга ріка».  Під одну з її пісень злетів у небо святковий салют.  А закінчився фестиваль виконанням рок-версії українського Гімну, який із задоволенням підхопили ізмаільчане і гості міста.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *